Na Zlatou ligu v Berlíně nesmějí svěřenci kouče Grahama

3. srpna 2006 14:38 - BERLÍN

Pořadatelé atletického mítinku Zlaté ligy v Berlíně nechtějí mít nic společného se svěřenci trenéra Trevora Grahama, jehož největší hvězda Justin Gatlin nyní čelí obvinění z dopingu. Organizatoři proto zrušili pozvánky řadě atletických hvězd.

Obchodní ředitel mítinku Gerhard Janetzky ve čtvrtek oznámil, že organizátoři zrušili pozvánky mimo jiné pro olympijského šampióna na dvoustovce Shawna Crawforda, halovou mistryni světa na 60 metrů Me'Lisu Barberovou či loňského vítěze berlínské stovky Dwighta Thomase.

Na zářijový start v Berlíně může zapomenout i trojnásobná olympijská vítězka ze Sydney Marion Jonesová, jež s Grahamem rovněž v minulosti trénovala. Nikdy sice neměla pozitivní test, její pověstí ovšem otřáslo spojení s laboratoří BALCO, která sportovcům dopingové látky dodávala.

Janetzky zároveň apeloval na ředitele dalších mítinků Zlaté ligy v Paříži, Oslu, Římě, Curychu a Bruselu, aby zvolili stejně tvrdý postup.

Při užívání dopingu bylo v minulosti přistiženo už devět Grahamových svěřenců. Gatlin, který byl pozitivně testován už podruhé, tvrdí, že žádnou zakázanou látku nevzal. Podle trenéra se spoludržiteli světového rekordu na 100 metrů dostal testosteron do těla z masážní emulze.

ČTK, Sport.cz

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.