Živě

V programu atletického MS 2019 v Dauhá bude několik novinek

4. května 2018 14:27 - Dauhá

Katarští organizátoři mistrovství světa v atletice, které se uskuteční příští rok na přelomu září a října v Dauhá, dnes představili několik novinek v programu. K těm nejzásadnějším patří noční závody v maratonu a chůzi či smíšená štafeta na 4x400 metrů.

 

Jan Kucharčík

Kvůli velkým vedrům, která v katarské metropoli panují, odstartují maraton i chodecké závody až ve 23:30 místního času. Premiérově budou také mužský desetiboj i ženský sedmiboj probíhat současně.

"Je to nové a vzrušující," komentoval změny předseda Mezinárodní atletické federace (IAAF) Sebastian Coe s tím, že pokud se osvědčí, mohou být přejaty i do programu olympijských her 2020 v Tokiu.

Dauhá s kandidaturou uspělo před čtyřmi lety poté, co dostalo přednost před Eugene a Barcelonou. Spekuluje se však o tom, že volbu provázela korupce ze strany katarských pořadatelů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.