Rodgers zaběhl na šampionátu USA nejrychlejší stovku sezóny

Třiatřicetiletý sprinter Mike Rodgers zaběhl na mistrovství USA nejrychlejší letošní čas na 100 metrů. Už v rozběhu se blýskl výkonem 9,89 sekundy. Z čela letošních tabulek sesadil čas Brita Zharnela Hughese 9,91 sekundy.

Mike Rodgers a Demek Kemp při stovce na americkém šampionátu.

"Zdálo se mi, že bych mohl běžet ještě rychleji. Na startu mi na mokré dráze trochu ujely nohy, ale jsem v pohodě," řekl Rodgers po svém nejlepším výkonu za poslední tři roky. Jeho dosavadním letošním maximem bylo 9,92 z pražského Memoriálu Josefa Odložila.

Pod deset sekund se v rozbězích dostali ještě další tři sprinteři. Dvacetiletému Noahu Lylesovi však pomohla k výkonu 9,92 nedovolená podpora větru 3,4 m/s. Jen o setinu pomalejší byl v regulérních podmínkách Cameron Burrell, syn někdejšího světového rekordmana Leroye Burrella.

Už osmý mistrovský titul získala oštěpařka Kara Wingerová, která zvítězila hodem dlouhým 62,88 metru.

Kvůli zranění musela odložit profesionální debut juniorská světová rekordmanka v běhu na 400 metrů překážek Sydney McLaughlinová. Osmnáctiletá vycházející hvězda americké atletiky měla běžet hladkou čtvrtku, ale kvůli svalovým problémům se odhlásila.