Rubriky:

Basketbal

Manažer českých basketbalistů Šob si váží skromnosti a pokory týmu na MS

10. září 2019 20:48 - Praha

Manažer národního týmu českých basketbalistů Michal Šob si užívá současný vzestup a nesmírně si váží toho, s jakou skromností a pokorou reprezentanti na mistrovství světa v Číně dokráčeli až ke středeční čtvrtfinálové bitvě s Austrálií. V některých duelech to byl podle něj souboj Davida a Goliáše.

 

Ng Han Guan, ČTK/AP

"Je to blázinec. Prolétlo mi před očima posledních iks let. Před devíti lety jsme byli v divizi B, stavěla se nějaká pyramida a teď jsme mezi osmi nejlepšími týmy světa a klukům se podařilo vyřadit Turecko, Brazílii, Řecko. Je to dílem poctivé práce," řekl novinářům Šob.

Je nadšený z toho, co se kolem basketbalu strhlo. "Kdybyste mi někdo před osmi lety řekl, že se dožiju článku po zápase fotbalu, pod kterým lidé píšou: 'Nebojte, zítra je přeci basket', tak to nechápu," popsal situaci po prohře fotbalové reprezentace v Kosovu a před duelem basketbalistů s Řeckem.

Argentinec Luis Scola (vlevo) se snaží prosadit proti Srbům.

Ng Han Guan, ČTK/AP

Podpora z Česka je úžasná

V Číně na dálku vnímají podporu z Česka. "Slýcháme, co se tam děje, že se na školách neučí. Leoš Mareš věnuje celou ranní show na Evropě 2 basketbalu a údajně kapela Lucie připravuje nějakou písničku. Když to slyšíte při cestě na zápas, tak se ptáte: Je to pravda? To jsou úžasné pocity," prohlásil Šob a vyzdvihl, jak se český tým popasoval se svými soky.

"Nevím, jestli si lidé v Česku uvědomují, proti komu ti kluci stáli. Co je to za hráče, v jakých hrají klubech, co mají za sebou, co vyhráli za tituly, kolik berou peněz. Ten kontext je David a Goliáš," prohlásil Šob.

"Oni tou svou poctivou prací a obranou se vyždímou do morku kostí a jsou schopní to zvládnout. Za to si zaslouží neuvěřitelný kredit. Saty (Tomáš Satoranský) v jednom rozhovoru řekl, že nikdy nebyl v pokornějším týmu," ztotožnil se Šob se slovy hvězdy týmu a jediného současného českého zástupce v NBA.

Fanoušci českých basketbalistů během utkání mistrovství světa.

Ng Han Guan, ČTK/AP

Kluci si na nic nehrají

Česká basketbalová federace vytvořila národnímu týmu podle jeho slov co nejlepší podmínky, které se ale těžko dají porovnat s jinými týmy ze světové špičky. "Když sledujete hvězdy, a někdo z nich už dávno sedí doma, jaké mají požadavky a podmínky. Lítají soukromými tryskáči a šetří každou minutu a ti kluci nikdy nepřišli s nestandardním požadavkem, nikdy si na nic nehráli. Tomáše Satoranského by nikdy nenapadlo přijít a říct kdo ví co," podotkl.

Basketbalová horečka? Motivace i pro nás, hlásí před ME čeští volejbalisté

Reprezentanti nemají ani dopředu přesně dané prémie za úspěšné tažení šampionátem. "Kluci měli od federace vypsané prémie za postup ze skupiny a případně za účast v kvalifikaci o postup na olympiádu, nicméně o nich rozhoduje zasedání výkonného výboru, který je za týden. Teď jsme se tomu smáli: 'Heleďte se, kde jsou vypsané bonusy za top 8?' Na to jsme nebyli připraveni. A ta výše se s fotbalem či hokejem vůbec nedá srovnávat," dodal Šob.

ČTK

Play off MS v basketbalu 2019

 • Čtvrtfinále

 • 10.09.19      13:00 Tung-kuan
  Argentina Argentina Srbsko Srbsko
  97:87
 • 11.09.19      13:00 Tung-kuan
  Spojené státy USA Francie Francie
  79:89
 • 10.09.19      15:00 Šanghaj
  Španělsko Španělsko Polsko Polsko
  90:78
 • 11.09.19      15:00 Šanghaj
  Austrálie Austrálie Česká republika Česko
  82:70
 • Semifinále

 • 13.09.19      14:00 Peking
  Argentina Argentina Francie Francie
  80:66
 • 13.09.19      10:00 Peking
  Španělsko Španělsko Austrálie Austrálie
  95:88
  po prodloužení
 • Finále

 • 15.09.19      14:00 Peking
  Argentina Argentina Španělsko Španělsko
  75:95
 • 15.09.19      10:00 Peking O 3. místo
  Francie Francie Austrálie Austrálie
  67:59

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

   
 • Pavouk o 5. až 8. místo
 • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..