Gaziantep - Nymburk 69:79Nymburk vyhrál v Gaziantepu a přibližuje se postupu do play off

Nymburští basketbalisté vyhráli v 9. kole v Lize mistrů v Gaziantepu 79:69 a opět se přiblížili postupu do osmifinále. Dosud utrpěli jen dvě porážky a mají na pátý Bamberg náskok už tří výher i lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Nejlepším střelcem utkání byl s 22 body Vojtěch Hruban.

Zleva Vojtěch Hruban z Nymburka (archivní foto)

"Myslím, že na postup už nikdo nekouká. Chceme být druzí, tedy samozřejmě minimálně druzí. Výhoda domácího prostředí je v play off velká," řekl Hruban.

Nymburk zakončil sérii tří zápasů venku. Začal ji porážkou na hřišti řeckého Peristeri 65:75 a následně vyhrál v německém Bambergu 84:80. Další zápas sehraje v úterý 7. ledna proti VEF Riga a bude jej hrát jako jediný domácí nikoliv v Praze na Královce, ale v Nymburce.

"Byl to takový divný zápas v tom, že Gaziantep hraje takovým pomalým a tahavým stylem. Má hodně dlouhé útoky a je těžké mu vnutit svůj styl hry. Dokázali jsem to pár minut a vždycky, když jsme dokázali běhat, tak jsme udělali nějakou bodovou šňůru," uvedl Hruban.

Po úvodní trojce domácího Hacijevy předvedl Nymburk desetibodovou šňůru, jenže domácí brzy stav otočili. V těsné přetahované na startu druhé desetiminutovky díky Cinkově trojce vedl Gaziantep 24:20, což byl vůbec nejvyšší náskok tureckého celku v celém utkání.

Benda, Rogič a nakonec trojkou Hruban na to odpověděli a v prvním poločase už Nymburk vedení nepustil. K náskoku 41:34 přispěl pěti body v rychlém sledu veterán Benda.

Do druhého poločasu šli domácí se ztrátou jediného koše a v průběhu třetí čtvrtiny se dostali ještě třikrát do vedení. Osmibodová šňůra hostů na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny ale definitivně zlomila vývoj. A když dvě minuty a 19 sekund před koncem zajistil Hruban trojkou nejvyšší rozdíl v duelu 13 bodů, bylo rozhodnuto.

Po dalším vítězství se už ale hráči Nymburka těší na pauzu, jež je čeká po pátečním domácím ligovém zápase s Děčínem. "Jsem rád, že už jsou Vánoce. Mám toho plné zuby. Byly zápasy venku a strašně moc cestování," dodal Hruban, který nechyběl na přelomu srpna a září na mistrovství světa v Číně.

"Bilance 7-2 je super, možná až neuvěřitelná, ale je ještě spoustu zápasů před námi. My se teď ještě musíme zmobilizovat na Děčín a potom si můžeme odpočinout přes svátky," doplnil další reprezentační křídelní hráč Jaromír Bohačík, který se vrátil do sestavy po zranění šlachy v chodidle.

Basketbalová Liga mistrů - 9. kolo:
Skupina C:
Gaziantep - ERA Nymburk 69:79 (21:20, 39:41, 52:54)
Nejvíce bodů: Buva 14, Cinko a Crawford po 13 - Hruban 22, Hankins a Rogič po 14. Fauly: 20:21. Trestné hody: 22/13 - 17/10. Trojky: 10:5. Doskoky: 34:47.
Nižnij Novgorod - Bamberg 76:75,
Tenerife - Mornar Bar 91:61