Basketbal

Gaziantep - Nymburk 69:79 Nymburk vyhrál v Gaziantepu a přibližuje se postupu do play off

17. prosince 2019 19:57 - Praha
(Aktualizováno: 17. prosince 2019 22:16)

Nymburští basketbalisté vyhráli v 9. kole v Lize mistrů v Gaziantepu 79:69 a opět se přiblížili postupu do osmifinále. Dosud utrpěli jen dvě porážky a mají na pátý Bamberg náskok už tří výher i lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Nejlepším střelcem utkání byl s 22 body Vojtěch Hruban.

Michal Kamaryt, ČTK

"Myslím, že na postup už nikdo nekouká. Chceme být druzí, tedy samozřejmě minimálně druzí. Výhoda domácího prostředí je v play off velká," řekl Hruban.

Nymburk zakončil sérii tří zápasů venku. Začal ji porážkou na hřišti řeckého Peristeri 65:75 a následně vyhrál v německém Bambergu 84:80. Další zápas sehraje v úterý 7. ledna proti VEF Riga a bude jej hrát jako jediný domácí nikoliv v Praze na Královce, ale v Nymburce.

Satoranského Chicago v NBA neudrželo obří náskok

"Byl to takový divný zápas v tom, že Gaziantep hraje takovým pomalým a tahavým stylem. Má hodně dlouhé útoky a je těžké mu vnutit svůj styl hry. Dokázali jsem to pár minut a vždycky, když jsme dokázali běhat, tak jsme udělali nějakou bodovou šňůru," uvedl Hruban.

Přípravy na ME 2021 basketbalistů už běží, dnes představili logo

Po úvodní trojce domácího Hacijevy předvedl Nymburk desetibodovou šňůru, jenže domácí brzy stav otočili. V těsné přetahované na startu druhé desetiminutovky díky Cinkově trojce vedl Gaziantep 24:20, což byl vůbec nejvyšší náskok tureckého celku v celém utkání.

Benda, Rogič a nakonec trojkou Hruban na to odpověděli a v prvním poločase už Nymburk vedení nepustil. K náskoku 41:34 přispěl pěti body v rychlém sledu veterán Benda.

Do druhého poločasu šli domácí se ztrátou jediného koše a v průběhu třetí čtvrtiny se dostali ještě třikrát do vedení. Osmibodová šňůra hostů na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny ale definitivně zlomila vývoj. A když dvě minuty a 19 sekund před koncem zajistil Hruban trojkou nejvyšší rozdíl v duelu 13 bodů, bylo rozhodnuto.

Po dalším vítězství se už ale hráči Nymburka těší na pauzu, jež je čeká po pátečním domácím ligovém zápase s Děčínem. "Jsem rád, že už jsou Vánoce. Mám toho plné zuby. Byly zápasy venku a strašně moc cestování," dodal Hruban, který nechyběl na přelomu srpna a září na mistrovství světa v Číně.

"Bilance 7-2 je super, možná až neuvěřitelná, ale je ještě spoustu zápasů před námi. My se teď ještě musíme zmobilizovat na Děčín a potom si můžeme odpočinout přes svátky," doplnil další reprezentační křídelní hráč Jaromír Bohačík, který se vrátil do sestavy po zranění šlachy v chodidle.

Basketbalová Liga mistrů - 9. kolo:
Skupina C:
Gaziantep - ERA Nymburk 69:79 (21:20, 39:41, 52:54)
Nejvíce bodů: Buva 14, Cinko a Crawford po 13 - Hruban 22, Hankins a Rogič po 14. Fauly: 20:21. Trestné hody: 22/13 - 17/10. Trojky: 10:5. Doskoky: 34:47.

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.