Rubriky:

Basketbal

Bryant používal vrtulník místo auta. Policie už zná jména všech devíti obětí tragické nehody

27. ledna 2020 17:15 - Los Angeles/Praha

Slavný Kobe Bryant, který společně s dcerou Giannou a dalšími sedmi lidmi zahynul při nedělní nehodě vrtulníku, používal vzdušnou dopravu běžně už dlouhá léta. Pětinásobný vítěz NBA často absolvoval strojem Sikorsky S-76 80 km dlouhou cestu z domovského sídla do losangeleské arény Staples Center, dával mu přednost před automobilem. Teď v něm basketbalová legenda nalezla smrt. Podle serveru TMZ je známa identita všech devíti obětí nehody. Osudným se jim stala cesta na trénink do Bryantova sportovního centra.

Video již není dostupné

sntv

Podle oficiálních informací bylo na palubě devětadvacet let starého vrtulníku Sikorsky osm osob a jeden pilot. Podle serveru Businessinsider stroj patřil společnosti Island Express Holding Corp. a není jisté, jestli ho měl Bryant plně v pronájmu, nebo ho využíval ve formě charteru. Stroj se zřítil po nárazu do kopců u Calabasas severozápadě od Los Angeles.

Tragicky zesnulý Bryant bude v létě uveden do Síně slávy

Letecký právník a bývalý pilot amerického námořnictva Justin Green za příčinu pádu označuje špatnou viditelnost. „Při nízké viditelnosti můžou být piloti snadno dezorientováni," uvedl a dodal, že pilot klidně mohl stroj pilotovat "na slepo" pouze za pomocí přístrojů.

Pohled z helikoptéry na místo neštěstí

KABC, sntv

Bryant využíval vrtulník místo auta

Hvězdný basketbalista vrtulník Sikorsky S-76 využíval už během své aktivní kariéry. Podle dřívějších vyjádření se pomocí něj vyhýbal častým dopravním komplikacím v okolí Los Angeles a udržoval se díky němu v dobré fyzické kondici.

Video již není dostupné

Nejlepší okamžiky kariéry tragicky zesnulého Kobeho Bryanta

sntv

„Nemůžu před zápasem sedět v autě dvě hodiny, mám bolestivá kolena, nohy i záda. Díky helikoptéře se do Staples Center dostanu svěží," nechal se v roce 2010 slyšet pro měsíčník GQ.

Nejlepší okamžiky kariéry tragicky zesnulého Kobeho Bryanta

Bryant ale neváhal v leteckém dopravním prostředku se spoluhráči slavit i mistrovské tituly NBA. V roce 2012 ho pak zapůjčil zraněnému spoluhráči Stevemu Blakeovi, aby se co nejrychleji dostal do nemocnice.

Video již není dostupné

Fanoušci Los Angeles Lakers vzdávají hold Kobemu Bryantovi

sntv

Policie zná jména obětí

Podle serveru TMZ v helikoptéře cestovalo devět osob. Kromě Bryanta, jeho dcery Gianny a pilota Ara Zobayana bylo ve vrtulník delších šest lidí. Baseballový trenér Keri Altobelli, jeho manželka Keri Altobelliová a jejich dcera Alyssa Altobelliová.

Legendární Bryant udivoval NBA. Podívejte se na deset nejzářnějších momentů jeho kariéry

Ta byla stejně jako další oběť Payton Chesterová spoluhráčkou Bryantovy dcery z dívčího basketbalového týmu Mamba. Ve stroji cestovala společně s matkou Sarah Chesterovou. Osudný byl nedělní let i pro trenérku Christinu Mauserovou.

Video již není dostupné

Video zachycuje místo nehody Kobeho Bryanta

KABC, sntv

pb, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..