Rubriky:

Basketbal

V širší olympijské nominaci basketbalistů USA nechybí ani James

10. února 2020 17:54 - New York

LeBron James se možná po osmi letech vrátí do olympijského výběru basketbalistů USA. Hvězdný hráč Los Angeles Lakers, který už na olympijských turnajích získal dvě zlaté medaile, je v širší nominaci na červencové hry v Tokiu. Výkonný ředitel americké basketbalové federace Jerry Colangelo a trenér Gregg Popovich zatím do týmu zařadili 44 jmen, konečná nominace jich bude obsahovat dvanáct.

 

Twitter

Devatenáct basketbalistů z širší soupisky již má na kontě zlato z olympijských her nebo mistrovství světa. Loni na šampionátu v Číně se však Američané museli obejít bez nejlepších hráčů a zaznamenali historicky nejhorší výsledek v podobě sedmého místa.

James hrál poprvé na olympiádě už před 16 lety v Aténách, kde tým USA skončil třetí. V Pekingu i v Londýně pomohl ke zlatu, v roce 2016 dal po titulu v NBA přednost odpočinku. Před nominací na Tokio již několikrát vyslovil zájem na OH hrát.

Obhájců titulu z Ria je v širší americké nominaci devět včetně Kevina Duranta, Kyrieho Irvinga nebo Paula George. Z dřívějších vítězů OH nechybějí například James Harden, Russell Westbrook a Dwight Howard. Naopak mezi hráči, kteří ještě olympijské zlato nezískali, je i hvězdný rozehrávač Stephen Curry z Golden State.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.