Rubriky:

Basketbal

Curry by se mohl vrátit do NBA ve čtvrteční repríze finále

3. března 2020 10:13 - San Francisco

Hvězdný rozehrávač Stephen Curry je po říjnové zlomenině ruky blízko návratu do NBA. Po poslední přípravě a modelovém utkání v záložním celku Santa Cruz z nižší G-League byl povolán zpět k týmu Golden State Warriors. Zámořská média očekávají jeho start ve čtvrteční repríze loňského finále s Torontem.

 

Dan Coyro, ČTK/AP

"Zase o krok blíž," uvedl Curry na instagramu, ale s médii po tréninku se Santa Cruz Warriors nehovořil. "Trefil pár střel a vypadal zase jako ten starý Steph," řekl Curryho protihráč v modelovém utkání Jeremy Pargo, který má aktuálně s Golden State podepsán desetidenní kontrakt. "Bude zase hrát svoji hru a bude skvělý ve všem, co učiní. Dneska tomu všechno nasvědčovalo," dodal.

Curry si zlomil ruku 30. října po pouhých čtyřech odehraných zápasech, v nichž nastřílel v průměru 20,3 bodu. Vicemistrovští Warriors bez něj zažívají neúspěšnou sezonu a jsou nejhorším týmem ligy. Dnes čeká šampiony z let 2015, 2017 a 2018 zápas v Denveru, duelem s Torontem pak mužstvu začne série čtyř domácích utkání.

Dvojnásobný nejužitečnější hráč NBA Curry již dříve avizoval, že se chce na palubovky vrátit ještě v této sezoně, i když jsou Warriors bez šance na play off. Dvojnásobný mistr světa nechybí navíc v širší nominaci USA na olympijské hry, z nichž ještě nemá medaili.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..