Rubriky:

Basketbal

Basketbalista Dinwiddie zažádal kvůli OH v Tokiu o nigerijský pas

19. dubna 2020 15:52 - New York

19. dubna (ČTK) - Basketbalista Brooklynu Spencer Dinwiddie se stal dalším hráčem NBA, který by chtěl na odložených olympijských hrách v Tokiu reprezentovat Nigérii. Rozehrávač Nets se nedostal do širší nominace USA, zažádal si proto o nigerijský pas, aby měl šanci na turnaji v Japonsku startovat. Informace médií Dinwiddie potvrdil na sociálních sítích.

 

Denis Balibouse, Reuters

Ve výběru Nigérie by se na olympijských hrách, které byly odloženy kvůli pandemii koronaviru na rok 2021, mohl sejít s dalšími hráči z NBA, jako jsou Al-Farouq Aminu z Orlanda, Josh Okogie z Minnesoty a Jahlil Okafor z New Orleans. Nigerijský tým, který si start v Tokiu zajistil jako nejlepší africký zástupce na loňském mistrovství světa v Číně, navíc trénuje asistent kouče Golden State Mike Brown.

Sedmadvacetiletý Dinwiddie naposledy reprezentoval USA v roce 2013 na letní univerziádě v Kazani. Od té doby se do žádného národního výběru nedostal.

NBA bez diváků může být rozptýlením pro lidi doma, tvrdí hvězdný Nowitzki

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.