Do draftu NBA se přihlásilo 205 hráčů včetně Krejčího

29. dubna 2020 17:38 - New York

Do letošního draftu NBA se přihlásilo 205 basketbalistů včetně českého reprezentanta Víta Krejčího. Devatenáctiletý rozehrávač Zaragozy je jedním z 42 zahraničních hráčů, kteří se budou ucházet o vstup do elitní zámořské soutěže.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Přihlášku podalo zhruba o 30 hráčů méně než v předchozích dvou letech. Draft se má konat 25. června, ale kvůli koronavirové krizi se možná uskuteční později.

Hlavním adeptem na post jedničky draftu je Anthony Edwards z univerzity v Georgii. Ve dvou kolech si kluby vyberou 60 hráčů.

Satoranský bude mít v Chicagu nového manažera Eversleyho

Draftem NBA dosud prošli čtyři čeští basketbalisté. Zatím posledním byl Tomáš Satoranský, kterého si v roce 2012 vybral jako dvaatřicátého v pořadí Washington. V současnosti působí jako jediný Čech v zámořské lize v Chicagu. Před ním draftem prošli v roce 1995 Jiří Zídek (22. v pořadí), v roce 2002 Jiří Welsch (16.) a v roce 2011 Jan Veselý (6.).

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: