Rubriky:

Basketbal

Basketbalová liga v Německu vyvrcholí turnajem v Mnichově

4. května 2020 21:44 - Praha

Závěrečný turnaj, kterým po skončení koronavirové pauzy vyvrcholí v omezeném formátu německá basketbalová liga, se odehraje v Mnichově. Vedení ligy dalo jeho nabídce přednost před uchazeči z Berlína, Frankfurtu a Bonnu. Nyní musí funkcionáři předložit místním úřadům ke schválení do 18. května přesný koncept včetně všech hygienických a bezpečnostních opatření.

 

Profimedia.cz

Basketbalová liga se na rozdíl od jiných sportů rozhodla sezonu dokončit formou turnaje na jednom místě a bez diváků. Na konci dubna s návrhem souhlasilo deset ze 17 klubů. Hrát by se mělo zhruba tři týdny ve dvou pětičlenných skupinách, po nichž budou následovat semifinále a finále.

Akci, na jejímž konci bude vyhlášen mistr, musí předcházet karanténní a tréninková fáze pro všechny zúčastněné. Nejpozději za dva týdny tak chce mít vedení ligy jasno, zda úřady turnaj povolí.

Liga basketbalistů by ve středu mohla poznat mistra

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.