Rubriky:

Basketbal

Krejčí je v nejlepší pětce mladých hráčů španělské ligy

25. června 2020 20:22 - Madrid/Praha

Český basketbalový reprezentant Vít Krejčí byl ve španělské lize zařazen do nejlepší pětky mladých hráčů do 22 let. Ve své první kompletní sezoně v elitní soutěži zaznamenal ve 22 zápasech v průměru 3,5 bodu a měl výtečnou úspěšnost střelby za dva body 83 procent.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Snažil jsem se hodně zlepšit ve hře bez míče, se kterým přece jen víc hrají naši zkušenější hráči. Využíval jsem tak ke snadným bodům hlavně seběhy pro přihrávku za obranu nebo rychlé protiútoky. Prakticky polovinu svých košů jsem dosáhl ze smečí, z toho plyne těch více než 80 procent," uvedl Krejčí na webu České basketbalové federace.

O svém ocenění se dozvěděl dnes ve Valencii, kde dvanáctka týmů dohrává španělskou ligu po koronavirové pauze. "Bylo to tedy velmi milé překvapení, za které jsem moc rád. Vím, že bez důvěry trenéra a spoluhráčů bych to nedokázal," řekl Krejčí.

V ligových zápasech odehrál v průměru téměř devět minut. "Pokud jde o body a minuty, chtěl jsem vždycky víc, ale na hřišti jsem se cítil dobře. První profi sezona nikdy není jednoduchá, takže jsem rád za všechny zkušenosti a věřím, že příští sezonu to bude zase lepší a dostanu se na dobrou minutáž," uvedl dvoumetrový křídelní hráč či rozehrávač, jehož tým už nemá šanci postoupit do semifinále.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.