Rubriky:

Basketbal

Ve třech klubech se před restartem NBA objevil koronavirus

30. června 2020 07:44 - New York
(Aktualizováno: 30. června 2020 12:07)

Dvojice basketbalistů Brooklynu DeAndre Jordan a Spencer Dinwiddie měla při kontrolách před restartem sezony NBA pozitivní test na koronavirus. O třech nakažených hráčích informovali New Orleans Pelicans, v Denveru onemocněli dva členové výpravy, která má zamířit na dohrávku ligy do Orlanda.

 

Twitter@SLAMnewswire

Jordan nákazu potvrdil na twitteru a oznámil, že v Orlandu bude při opětovném rozehrání soutěže určitě chybět. Dinwiddie svůj start zatím nevyloučil.

"Včera jsem zjistil a dnes mi to znovu potvrdili, že jsem měl pozitivní test na covid. Výsledkem toho je, že na znovuzahájení sezony v Orlandu nebudu," uvedl Jordan. V klubu se koronavirus objevil už v březnu, kdy se nakazili čtyři hráči. Jedním z nich byl Kevin Durant.

V týmu Pelicans jsou tři nakažení basketbalisté v izolaci, jejich jména klub neuvedl. Denver Nuggets podle médií uzavřeli tréninkové centrum poté, co měli pozitivní test dva lidé z pětatřicetičlenné výpravy, zahrnující hráče, trenéry a další zaměstnance klubu. Kouč Michael Malone přitom prodělal covid-19 už v březnu a srbský pivot Nikola Jokič musel kvůli nákaze odložit v minulém týdnu návrat do USA.

Nakažený basketbalista Parker hrál tenis a prý byl v restauraci

Vedení NBA minulý týden oznámilo, že v rámci testování zhruba 300 hráčů se objevilo 16 pozitivních výsledků na koronavirus. Elitní basketbalová soutěž se má pro 22 nejlepších klubů dohrávat od 30. července v uzavřeném sportovním komplexu Disney Worldu na Floridě.

Týmy mají začít s přesunem do Orlanda od 7. července. Podle komisionáře NBA Adama Silvera se ale mohou plány znovu odložit, pokud se bude nákaza mezi hráči šířit.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..