Basketbalista Sacramenta si objednal jídlo a musel do karantény

14. července 2020 10:44 - Praha

Kvůli kontaktu s poslíčkem, který mu doručil objednané jídlo, musel basketbalista Sacramenta Richaun Holmes před restartem NBA znovu do karantény. Ligová opatření proti šíření koronaviru porušil šestadvacetiletý pivot během přípravy se svým týmem v Orlandu, kde se zámořská soutěž bude od 30. července dohrávat. Stráví kvůli tomu deset dní sám v hotelovém pokoji.

 

Profimedia.cz

"Omlouvám se za to, co jsem udělal, a těším se, až budu zase se spoluhráči a zabojujeme o play off," uvedl Holmes. Znovu do karantény musel také Bruno Caboclo z Houstonu, který podle médií opustil hotelový pokoj v době, kdy měli být hráči ještě v izolaci.

Až se začne hrát, přijde basketbalisty porušení pravidel draho. Podle televizní stanice ESPN přijdou hráči za každý zápas, který budou muset vynechat, o procento z ročního platu. U Holmese by to dělalo téměř 50 000 dolarů (přes milion korun).

Nyní vyvázl jen s pokáráním od matky. "Porušovat příkazy můžeš, jenom když vaří máma. A já na Floridě nejsem, pane! Mám tě ráda," vzkázala hráči přes twitter.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.