Basketbalista NBA přišel s konspirační teorií. Koronavirus podle něj využívají vlády ke kontrole populace

1. srpna 2020 07:36 - Denver/Praha

Hvězda NBA přišla s hodně odvážným tvrzením. Basketbalista Denveru Nuggets Michael Porter zastává neotřelou teorii týkající se pandemie koronaviru. Podle hvězdného amerického forwarda vlády využívají nemoc k ovládání obyvatel.

 

Dvaadvacetiletý basketbalista Porter vyzval fanoušky, aby mu přes populární sociální síť Snapchat posílali dotazy. Když přišla řada na nemoc covid-19, útočník Denveru vyrukoval s konspirační teorií.

„Osobně si myslím, že koronavirus se využívá k větším účelům. Používá se pro kontrolu populace, ovládají tím masy lidí," řekl hráč NBA. „Myslím, že kvůli viru teď někdo ovládá celý svět. Musíte nosit roušky a kdo ví, co se stane, až vyvinou vakcínu. Možná, že budete muset být očkovaní, abyste vůbec mohli někam cestovat, to by bylo šílené," nechal se slyšet.

„Nikdy jsem nebyl na nic očkován, až to přijde, tak to bude opravdu bláznivé. Jediné, co můžete dělat je sedět a sledovat, co se děje. A ano, myslím si, že je to celé nafouknutá bublina," odpověděl Porter na dotaz, jestli si myslí, že je hysterie kolem viru přehnaná.

Korona je jeden velký komplot! Otevřete oči! burcuje německá atletka

Spojené státy jsou nejhůře zasaženým státem světa. Podle Univerzity Johnse Hopkinse tam podlehlo nemoci covid-19 už 150 000 lidí. USA rovněž ze všech zemí světa zaznamenávají největší denní přírůstky nově nakažených.

pb, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.