Rubriky:

Basketbal

Kouč basketbalistů Toronta Nurse byl zvolen trenérem roku v NBA

22. srpna 2020 20:22 - Orlando

Kouč Toronta Nick Nurse byl zvolen trenérem roku basketbalové NBA. Nurse, jenž vloni slavil s Raptors titul v premiérové sezoně na lavičce, vyhrál anketu s jasnou převahou. Ze stovky zástupců médií ho 90 zařadilo na první místo, celkem dostal 470 bodů. Druhý skončil dvojnásobný vítěz ankety Mike Budenholzer z Milwaukee se ziskem 147 bodů, třetí Billy Donovan z Oklahoma City nasbíral 134 bodů.

 

Kevin C. Cox, ČTK/AP

Ocenění si Nurse vysloužil poté, co s týmem obhájců trofeje i po odchodu největší hvězdy Kawhiho Leonarda vyhrál v sezoně více než 50 zápasů. Nyní má s týmem Raptors v koronavirové "bublině" na Floridě na dosah postup do druhého kola play off.

V základní části sezony, kterou výrazně narušila nucená pauza kvůli zdravotní krizi a zakončila ji dohrávka jen pro 22 týmů, mělo Toronto bilanci 53 výher a 19 porážek. V prvním kole play off vedou Raptors nad Brooklynem 3:0 na zápasy.

Sport.cz

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.