Rubriky:

Basketbal

Basketbalisty Brooklynu povede v NBA slavný Kanaďan Nash

3. září 2020 17:42 - New York

Basketbalisty Brooklynu povede v NBA nový trenér Steve Nash. Slavný kanadský člen Síně slávy a dvojnásobný nejlepší hráč ligy vystřídá na lavičce Jacquea Vaughna, s nímž Nets postoupili do play off, ale v prvním kole prohráli 0:4 na zápasy s Torontem.

 

Lucy Nicholson, Reuters

Fanoušci Brooklynu se těší, že v příští sezoně bude nový kouč moci využít hvězdy Kevina Duranta a Kyrieho Irvinga. Ten v tomto ročníku odehrál jen 20 zápasů, Durant se kvůli léčbě přetržené achillovky nedostal na palubovku vůbec.

Šestačtyřicetiletý Nash po skončení hráčské kariéry pracoval jako konzultant v Golden State. "Trénovat jsem chtěl, myslím, že nastal ten pravý čas. V Brooklynu se těším na práci s vynikajícími hráči," uvedl Nash. Vaughn se vrátí na post asistenta, který zastával do březnového odvolání Kennyho Atkinsona.

Milwaukee podlehlo Miami i podruhé, Houston postoupil

ČTK

Časová osa: Basketbal

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.