Nymburk zahájil basketbalovou ligu výhrou

Nymburští basketbalisté potvrdili v úvodním kole NBL roli favorita a zvítězili ve Svitavách 107:84. Domácí tým suverénům posledních sezon vzdoroval zejména v prvním poločase, druhou čtvrtinu dokonce vyhrál o deset bodů (25:15), ale závěr patřil Středočechům.

Nymburští basketbalisté potvrdili v úvodním kole NBL roli favorita. (ilustrační foto)

Na 87. ligové výhře za sebou se podílel 18 body Omar Prewitt a dvouciferně skórovalo i pět jeho spoluhráčů. Domácí měli dva dvacetibodové střelce - Domagoje Proletu (23) a Matěje Svobodu (22).

"Byl to pěkný boj. Je třeba ocenit, jak Svitavy hrály. My máme nový tým a ještě se stále sehráváme před Ligou mistrů. Nemáme kouzelnou hůlku a vše potřebuje svůj čas. Bojovali jsme, bylo tam hodně chyb a teď je na nás, abychom je dokázali z naší hry dostat," řekl nymburský kouč Oren Amiel, který v utkání dostal stejně jako kapitán hostů Vojtěch Hruban technickou chybu za protesty proti výrokům sudích. Právě z chvilkové ztráty koncentrace favorita domácí ve druhé části těžili, ale soupeř se vzpamatoval.

Venkovní výhrou vstoupily do sezony také Pardubice po vítězství 99:69 nad USK Praha, na kterém se každý hráč základní pětky podílel dvouciferným bodovým příspěvkem; lídrem byl Thomas Dunans s 18 body, 10 asistencemi a 7 doskoky. V Ostravě zase uspěl Hradec Králové, který k výhře 73:66 dovedl Pavol Lošonský, autor 23 bodů a 10 doskoků.

Nejlepším střelcem neúplného kola, které v neděli zkompletuje duel Ústí nad Labem - Opava, je zatím srbská posila Olomoucka Nemanja Bezbradica. Proti Děčínu zaznamenal 29 bodů a k tomu 13 doskoků a Hanáci zvítězili 91:77.