Rubriky:

Basketbal

Evropská šampionka a vicemistryně světa Kulichová končí kariéru

22. září 2020 12:51 - Praha

Krátce po 36. narozeninách se basketbalová mistryně Evropy a stříbrná medailistka ze světového šampionátu Petra Kulichová rozhodla ukončit kariéru. Téměř dvoumetrová pivotka hrála naposledy za Hradec Králové.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Hlavou se mi konec kariery honil už delší dobu. Bohužel jsme kvůli koronaviru museli (minulou) sezonu ukončit dříve a já měla čas to všechno rozmyslet," uvedla Kulichová na webu České basketbalové federace.

V minulosti působila i v nejlepších českých klubech - s Brnem vyhrála v roce 2006 Evropskou ligu a později nastupovala za USK Praha. S basketbalem začínala v rodných Pardubicích ve Studánce, ligu hrála také za Trutnov. V Turecku oblékala dres Besiktase a Galatasaraye Istanbul a Ankary.

Petra Kulichová (v bílém) se natahuje po míči ve čtvrtfinálovém duelu s Chorvatskem.

fiba.com

"Vzpomínám v dobrém na všechna angažmá. Všechny týmy a země, kterými jsem si prošla, mi daly hodně. S Brnem jsem vyhrála Euroligu, v Turecku jsem poznala, jaké to je žít v zahraničí, poznat novou kulturu, jazyk, přátele. A jsem moc ráda, že jsem kariéru mohla zakončit v Hradeckých lvicích," prohlásila hráčka, která se podílela na evropském titulu v roce 2005 a druhém místě na domácím mistrovství světa o pět let později.

Česká basketbalistka Petra Kulichová (vpravo) si kryje míč před Američankou Nnemkadi Ogwumikeovou.

Vlastimil Vacek, Právo

"Nejraději vzpomínám na MS 2010, které se odehrálo v České republice, na to se nedá zapomenout. Celá Česká republika prožívala náš úspěch s námi a to je nezapomenutelné," řekla Kulichová, účastnice olympijských her v Aténách, Pekingu a Londýně. S národním týmem se rozloučila před třemi roky.

Šestinásobná mistryně české ligy u basketbalu nezůstane. "Chci se vydat úplně jinou cestou. Ale nikdy neříkej nikdy a třeba se k tomu někdy nějakým způsobem vrátím," prohlásila Kulichová.

Petra Kulichová z Hradce Králové ve finálovém utkání Českého poháru basketbalistek Final Four s BK Žabiny Brno.

Josef Vostárek, ČTK

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.