Zatím nevydržíme hrát náš standard celý zápas, litoval Benda

1. října 2020 22:19 - Praha

Přes povedený vstup do utkání se nepodařilo basketbalistům Nymburka uspět ve čtvrtfinále Ligy mistrů na závěrečném turnaji v Aténách proti domácímu AEK a ještě vylepšit už tak nejlepší výsledek za čtyřleté působení v soutěži. Osmatřicetiletý pivot Petr Benda přiznal, že start sezony po obměně kádru ještě nezastihl šestnáctinásobného českého šampiona v podobné formě, jakou měl před přerušením minulého ročníku kvůli pandemii koronaviru.

 

Profimedia.cz

"Věděli jsme, že mají zkušený tým a výborné hráče. Ale myslím, že jsme nebyli daleko od toho, abychom vyhráli. Zatím nás bohužel na začátku sezony trápí nevyrovnané výkony jak na útočné, tak na obranné polovině. Nejsme schopni hrát delší časový úsek náš standard, který od sebe očekáváme. Hru, co jsme hráli minulou sezonu," řekl Benda.

Nymburku vyšel vstup do utkání, po první čtvrtině vedl, ale pak převzal taktovku soupeř. "My nemáme špatné začátky, vstoupíme do utkání s energií, ale postupem času to jde dolů a najednou začneme hrát jejich hru. AEK hrál spíše pomalu a to nám prostě nesedí. My musíme běhat. To, co nás zdobí, je rychlá hra a v zápase nám to občas někde chybělo," podotkl nymburský matador.

Nymburk prohrál ve čtvrtfinále Ligy mistrů v Aténách s AEK 82:94

"Je tam vždycky úsek, jako bychom v tom zápase vypnuli. To nás stojí to, že se soupeř vrátí do zápasu, a pak je to těžké se s tím popasovat. Těch úseků je tam víc, než bychom si přáli. Je začátek sezony, věřím, že se to bude čím dál víc zlepšovat," podotkl Benda.

"Bohužel ten finálový turnaj připadl na začátek. Já doufám, že z toho můžeme vytěžit, že víme, co nás trápí. Některé úseky byly výborné, ale nejsem schopni v nich vydržet delší čas," prohlásil.

Furt jsme byli na dosah

I za nepříznivého stavu i o 15 bodů ve třetí čtvrtině věřil, že se dá se zápasem ještě něco udělat. "Furt jsme byli na dosah, abychom vyhráli, ale zlomily nás tam zbytečné ztráty a špatná rozhodnutí v obraně i v útoku. Ve třetí i čtvrté čtvrtině jsme se přiblížili a chyběl tam kousek, abychom je trošku více znervózněli, dotáhli se na nějakých pět bodů a pak by to možná vypadalo jinak," litoval Benda.

Nymburk vyhrál v nové ligové sezoně další zápas

Dal osm bodů, z toho dvě trojky. Tou druhou ve třetí čtvrtině po patnáctibodovém náskoku AEK snížil na devítibodové manko. "Snažil jsem se nějak prospět týmu, trojky přišly ve chvíli, kdy jsme nějak stahovali, ale zase jsme to nedotáhli na rozdíl, kdy by byl soupeř nervózní z toho, že on musí vyhrát a on je favorit," dodal Benda.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.