Porzingis je po operaci kolena, které si poranil v play off NBA

12. října 2020 10:42 - Dallas

Lotyšský basketbalista Kristaps Porzingis z Dallasu se podrobil operaci menisku v pravém koleni, které si poranil v úvodu play off NBA. Jak dlouhá rekonvalescence pětadvacetiletého hráče čeká, texaský klub neuvedl. Porzingis má relativně dost času na zotavení, protože nová sezona kvůli koronaviru nezačne dříve než v lednu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Minulý ročník skončil pro Porzingise předčasně. Koleno si poranil v úvodním zápase 1. kola play off proti Los Angeles Clippers. Pak sice ještě ve dvou utkáních nastoupil, ale zbytek série už vynechal. Dallas prohrál 2:4 na zápasy.

Mavericks se podívali do vyřazovacích bojů poprvé od roku 2016 a velkou zásluhu na tom měl právě Porzingis a mladá slovinská hvězda Luka Dončič. Porzingis měl v první sezoně v dresu Dallasu v základní části průměr 20,4 bodu a 9,5 doskoku na zápas.

LeBron James dovedl Lakers k 17. titulu v NBA

Porzingis, jenž má s klubem pětiletou smlouvu na 158 milionů dolarů, už má za sebou vážné zranění levého kolena. Kvůli přetrženému přednímu zkříženému vazu přišel o celou sezonu 2018/19.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.