Při Hrubanově absenci povede basketbalisty jako kapitán Šiřina

24. listopadu 2020 16:29

Rozehrávač Opavy Jakub Šiřina bude při absenci křídelníka Nymburka Vojtěcha Hrubana kapitánem české basketbalové reprezentace v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu. V litevské "bublině" sehrají svěřenci trenéra Ronena Ginzburga duel v pátek s Belgii a v neděli s Dánskem.

 

Profimedia.cz

Šiřina, který je v současné nominaci jedním ze sedmi zástupců úspěšného týmu z loňského mistrovství světa v Číně, dostal dodatečný dárek k sobotním 33. narozeninám. "Nečekal jsem to. Bylo to pro mě překvapení. Spíš to beru jako záskok za Vojtu, který se nemohl zúčastnit tohoto 'okna'. Prostě jako náhrada v situaci, jaká je," uvedl Šiřina v tiskové zprávě České basketbalové federace.

Hruban převzal roli kapitána po Pavlu Pumprlovi, který se rozhodl po šestém místě na světovém šampionátu ukončit reprezentační kariéru. V nové roli vedl tým poprvé v únorových zápasech kvalifikace ME v Pardubicích proti proti Dánsku (75:71) a ve Vilniusu proti Litvě (89:97). Po nedávném narození syna dal ale Hruban před nacházejícími kvalifikačními zápasy přednost rodině.

Basketbalistům bude chybět v kvalifikaci ME kapitán Hruban

Basketbalisté se do Vilniusu přesunuli v pondělí a Ginzburg jmenoval kapitána po dnešním prvním tréninku v dějišti. "Nikdy žádné zápisné do pozice kapitána nebylo. Funkce jsou víceméně jednoduché - řekneme si dresscode a pak nějaké předzápasové rituály. Jinak máme dobrou partu, takže tam není co korigovat. Tím to má kapitán lehčí," dodal Šiřina.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: