Opava až v prodloužení udolala Svitavy, Šiřina dal 37 bodů

Basketbalisté Opavy až v prodloužení udolali domácí Svitavy a po vítězství 90:83 i po 13. kole NBL udrželi kontakt s Nymburkem, který vyhrál na palubovce Kolína 96:80. Kapitán Slezanů Jakub Šiřina s 37 body vylepšil vlastní střelecký výkon sezony a vyrovnal si osobní rekord z loňského února.

Ilustrančí foto.

Lídr tabulky kanonýrů odehrál čtvrtý třicetibodový zápas v sezoně a druhý za sebou, navíc přidal 13 asistencí, pět doskoků a nezvyklý triple double zkompletoval 13 získanými fauly.

Opava v zápase ztratila čtrnáctibodové vedení a v závěru prohrávala o čtyři body. Nakonec o šesté výhře Slezanů za sebou rozhodlo, že soupeř nedal skoro tři minuty v prodloužení koš a ztrátu už nedohnal. Nejlepšímu domácímu střelci Romanu Markovi chyběla jediná asistence k zisku triple doublu, nasbíral 18 bodů, 10 doskoků a devět finálních přihrávek.

Nymburk měl v Kolíně šest hráčů s dvojciferným bodovým příspěvkem, Martin Kříž a Petr Benda dali 14 bodů. Od senzační porážky s USK vyhráli Středočeši počtvrté v řadě.

Na třetí místo před Kolín se vrtili Brňané, kteří se po minulé porážce se Středočechy vrátili na vítěznou vlnu na palubovce posledního Olomoucka v Prostějově, kde zvítězili 94:72. Domácím nestačil sedmadvacetibodový výkon Nemanji Bezbradici, hosté měli vyrovnanější kádr a jejich střelecký lídr Richard Bálint si k 19 bodům pomohl pěti trojkami. Šimon Puršl zaznamenal po desíti bodech a doskocích.

Prodloužení se hrálo i v Děčíně, kde domácí tým prohrával s Hradcem Králové už o 25 bodů, ale nakonec zvítězil 99:94. Ondřej Šiška, který osm sekund před koncem normální hrací doby vyrovnal, k tomu přispěl 26 body a 10 asistencemi.