Maďarsko - Rakousko 83:81 PP Na mistrovství Evropy basketbalistů postoupilo dalších pět týmů

19. února 2021 22:38
(Aktualizováno: 19. února 2021 22:39)

Dalších pět týmů dnes postoupilo na mistrovství Evropy basketbalistů, které v příštím roce bude hostit i Praha. Jistý start na turnaji mají nově obhájci stříbrných medailí Srbové, Rusové, Finové, Poláci a Maďaři. Momentálně je známo 16 z 24 účastníků šampionátu.

 

Profimedia.cz

Patří k nim díky spolupořadatelství i česká reprezentace, která v sobotu ve Vilniusu nastoupí proti domácí Litvě. Ve skupině C, v níž hrají také Belgie a Dánsko, ještě o žádném postupujícím rozhodnuto není.

Po velkém dramatu si postup zajistili Maďaři, kteří zdolali Rakousko 83:81 po prodloužení. Zápas rozhodla těžká trojka Szilárda Benkeho 12 sekund před koncem nastavené pětiminutovky. Maďarští basketbalisté si zahrají na ME podruhé za sebou poté, co se na předchozích osm šampionátů neprobojovali.

Srbové oplatili Gruzii loňskou překvapivou porážku 90:94 a tentokrát soupeře deklasovali 92:66. Dvacetiletý pivot Filip Petrušev přispěl k vítězství 27 body.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: