Basketbalistky USK zakončily základní část ligy výhrou nad Brnem

20. února 2021 18:56 - Praha

Basketbalistky USK Praha zakončily základní část první ligy vítězstvím 87:40 nad čtvrtým celkem tabulky KP Brno. Čtrnáctinásobné šampionky vyhrály všech osmnáct utkání v sezoně a v play off budou usilovat o zisk jedenáctého titulu za sebou.

Vlastimil Vacek, Právo

Domácí USK rozhodl o vítězství už v první čtvrtině, kterou ovládl 27:9. Nejlepší střelkyní zápasu byla Brionna Jonesová, která celkem nasbírala 24 bodů. V prvním poločase jich americká pivotka stihla 16, jen o dva body méně než v úvodních dvou čtvrtinách získalo Brno. Double double za 19 bodů a 12 doskoků zaznamenala Veronika Voráčková.

Basketbalová Renomia liga žen - 18. kolo:
Slavia Praha - Strakonice 76:55 (10:16, 27:32, 48:42)
Nejvíce bodů: Žílová 22, Mircová 17, Bakajsová 11 - Jindrová 17, Růžková 11, Jánská 7.
USK Praha - KP Brno 87:40 (27:9, 47:18, 69:30)
Nejvíce bodů: Jonesová 24, Voráčková 19, Režanová a Dojkičová po 8 - Kopecká, Potterová a Fadrhonsová po 6, Březinová 5.

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.