Drama! Loupež? Není to fér, běsnil po prohře v Nymburce italský kouč. Ukradli nám prachy, stěžovali si hráči

10. března 2021 14:31 - Nymburk

Infarktovým závěrem to nekončilo. Nymburská radost po výhře 90:89 kontrastovala se zlobou soupeře, jehož trenér na tiskovce po úterním zápase Ligy mistrů běsnil. Ke všemu pak basketbalisté Dinama Sassari tvrdili, že jsou bez peněz. Hráčům měl kdosi v šatně sebrat veškerou hotovost. Volala se policie, nepříjemná dohra. Středočeský klub odmítl, že by pochybil.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Skvělá organizace a pohostinnost v Nymburce, České republice. Při zápase basketbalové Ligy mistrů se nám někdo vloupal do šatny, prošacoval všechny naše tašky a bundy a sebral nám hotovost," napsal na sítě zlobně a určitě i s notnou dávkou sarkasmu chorvatský pivot Miro Bilan.

Připomněl, že se tak stalo v době opatření proti covidu. „Všechno v této zemi je uzavřené a nemůžete nikam jít, dohromady tu v tělocvičně bylo snad 60 lidí," psal nazlobeně. „A stane se taková sračka."

Podle vyjádření Nymburka soupeř o krádeži informoval zhruba půl hodiny po zápase. Klub povolal policii. "Ta vyšetřování přebrala a soupeř odjel domů. Nymburský klub odmítá, že by z jeho strany došlo k nějakému pochybení," uvedl český mistr ve vyjádření pro média.

Drama se šťastným koncem. Nymburk o výhře v Lize mistrů rozhodl dvě sekundy před koncem

Podle zástupců Sassari byla šatna zamčená. Stopy násilného vniknutí nenašla údajně ani policie. "V prostorách haly je bezpečnostní služba, která se stará o to, aby se do ní nedostala osoba nesouvisející s pořádáním zápasu. Celá organizace utkání probíhala stejně, jako při všech předchozích zápasech, kdy k žádným problémům nedošlo. Za celou dobu působení nymburského klubu v evropských pohárech nikdy nic takového hlášeno nebylo. Mrzí nás, že k něčemu takovému došlo, že tento incident špiní jméno našeho klubu a že zcela zastínil dění na hřišti," sdělil podle ČTK klub.

Trenér hostů Gianmarco Pozzecco už před tím ze sebe chrlil, jak nespravedlivý byl pro jeho tým závěr zápasu a že rozhodčí chybně přiřkli v posledních okamžicích duelu míč Nymburku. Ten z toho vytěžil vítězné body pouhé dvě vteřiny před koncem zásluhou Haydena Daltona. Kouč vášnivě upozorňoval, že krátce před tím sudí kontrolovali při jiném sporném momentu video, v závěru už ale na jeho prosby a žádosti o basketový VAR nereagovali. Divil se tomu.

„To není fér," opakoval snad devětkrát při hodnocení zápasu. „Moji hráči sem jedou k zápasu 25 hodin... Prosil jsem je (rozhodčí), ať se jdou podívat. Byl jsem si jistý, že se (Obasohan) dotkl míče poslední. A oni nešli," běsnil a s nějakým pokračováním tiskovky si moc hlavu nelámal.

„Řekni jim nějakou hloupost a jedem," nabádal svého svěřence.

Sladší než uspět o 20 bodů, radoval se po dramatické výhře Kovář

vap, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.