Brněnskou bitvu o bronz rozehrály lépe basketbalistky Žabin

Brno

První brněnské derby v souboji o bronz v lize basketbalistek vyhrály Žabiny. Na domácí palubovce porazily KP Brno 76:68, ačkoliv většinu zápasu jen dotahovaly ztrátu. Série se hraje na tři vítězství, až do rozhodnutí v dvoudenních intervalech a bude pokračovat v pátek v hale Králova Pole.

Ilustrační foto.

Žabiny hned v první čtvrtině nabraly až třináctibodové manko a ještě v úvodu druhého poločasu prohrávaly o jedenáct (32:43). Zlepšenou obranou se pak ale vracely do zápasu a dovedly duel do dramatické koncovky, ve které důležitou trojku na 69:65 proměnila Michaela Vacková. Ta potom svojí čtvrtou trefou zpoza oblouku v utkání ještě uzavřela skóre a vedle 12 bodů jí chyběl jediný doskok k double doublu.

Ještě tři spoluhráčky byly bodově úspěšnější včetně Elišky Hamzové, jež byla z pozice náhradnice nejlepší střelkyní týmu s 19 body. Ofenzivu soupeře táhla s 22 body Teniya Pageová, americká rozehrávačka se ale také dopustila sedmi chyb. Ztráty míče byly pro hráčky Králova Pole kamenem úrazu, spáchaly jich 24 proti jedenácti domácím.

Play off basketbalové ligy žen:
O 3. místo - 1. zápas:
Žabiny Brno - KP Brno 76:68 (18:27, 32:41, 51:58)
Nejvíce bodů: Hamzová 19, Vondráčková 14, Stoupalová 13 - Pageová 22, Potterová 13, Zohnová a Remenárová po 10.
O 9. místo - odveta:
Slovanka MB - Strakonice 75:64 (13:12, 33:33, 52:43)
Nejvíce bodů: Brejchová 19, Malíková 16, Hálová 14 - Rosecká 15, Růžková 14, J. Vydrová a L. Vydrová po 10. První zápas 65:67.