Turecko - Uruguay 95:86Basketbalisté Turecka se na duel s Českem naladili vítězstvím

Victoria

Basketbalisté Turecka vstoupili v kanadské Victorii do kvalifikačního turnaje o olympijské hry vítězstvím 95:86 nad Uruguayí. Ve skupině B se dnes utkají s Českem, které nastoupí ke svému druhému duelu ve čtvrtek proti Uruguayi.

Turecko rozhodlo o výhře až v posledních minutách, i když ve druhé čtvrtině vedlo už o jedenáct bodů (37:26). Jihoameričanům se podařilo vrátit do zápasu vyhranou třetí čtvrtinou 26:18 a v poslední desetiminutovce získali až osmibodový náskok.

Turci se ale udrželi na dostřel a čtyři minuty před koncem je nejlepší střelec zápasu Cedi Osman poslal trojkou zpět do vedení, které už nepustili a navýšili ho na konečných devět bodů. Hráč Clevelandu z NBA Osman zaznamenal 27 bodů a devět doskoků, 15 bodů přidal Alperen Sengün. V poraženém týmu si připsal Jayson Granger 25 bodů a 10 asistencí, Mathias Calfani měl 16 bodů.

Ve skupině A porazila domácí Kanada 97:91 Řecko, volno měl zbývají člen skupiny Čína.

Ze dvou tříčlenných skupin postoupí dva nejlepší týmy do play off, jehož vítěz si zajistí účast na olympijských hrách v Tokiu. Další kvalifikační turnaje se souběžně hrají ve Splitu, Kaunasu a Bělehradu.