Prvním držitelem ceny NBA za snahu o sociální spravedlnost je Anthony

30. června 2021 09:07 - New York

Carmelo Anthony z Portlandu je prvním držitelem nové ceny NBA za úsilí o sociální spravedlnost, jež je pojmenována po legendě Kareemu Abdulovi-Jabbarovi. Desetinásobný účastník Utkání hvězd byl vybrán z pětice kandidátů a NBA jeho jménem věnuje 100 000 dolarů sekci černošského umění portlandského uměleckého muzea.

 

Twitter @Apostleg180

Anthony patří mezi hráči NBA k nejhlasitějším bojovníkům za práva černochů a sociální spravedlnost. Angažuje se v mnoha lidskoprávních organizacích, a to i výrazně finančně, a často se vyjadřuje ke společenským otázkám.

NBA oznámila založení ceny pro bojovníka za sociální spravedlnost letos v květnu. Jméno Abdula-Jabbara nese vzhledem k tomu, že se šestinásobný šampion a nejlepší střelec v historii ligy v této oblasti celý život angažuje.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.