Živě

Tři basketbalisté z širšího amerického výběru měli pozitivní testy na covid

9. července 2021 09:49 - Las Vegas

Tři basketbalisté z širšího amerického olympijského výběru museli kvůli koronavirovému protokolu opustit přípravu na turnaj v Tokiu. Pozitivní testy v týmu potvrdil trenér reprezentace USA Gregg Popovich, hráče ale nejmenoval. Podle informací stanice ESPN jsou v izolaci Immanuel Quickley z New York Knicks a dvojice z Charlotte Miles Bridges a P.J. Washington.

 

Naoki Ogura, Reuters

Z tréninku týmu, který se připravuje v Las Vegas, vypadl rovněž Isaiah Stewart. Rozehrávač Detroitu si zvrtl kotník. Stejné zranění vyřadilo už ve středu Anthonyho Edwardse z Minnesoty.

Američané, kteří se v základní skupině olympijského turnaje střetnou i s českou reprezentací, mají v Las Vegas v plánu sérii přípravných zápasů. Jako první je na řadě sobotní duel s Nigérií.

Tento tým se nemusí bát nikoho, míní Welsch o českých basketbalistech

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.