Živě

USA - Austrálie 83:91 Soupeř českých basketbalistů v Tokiu prohrál i druhý přípravný zápas před olympiádou

13. července 2021 07:14 - Las Vegas
(Aktualizováno: 13. července 2021 07:42)

Basketbalisté USA prohráli i druhý přípravný zápas na hry v Tokiu, kde budou jedním ze soupeřů českého týmu v základní skupině. Trojnásobní obhájci zlatých medailí v Las Vegas podlehli 83:91 Austrálii a dvě porážky za sebou zaznamenali teprve potřetí od roku 1992.

 

John Locher, ČTK/AP

Američané zahájili přípravu porážkou 87:90 s Nigérií a nyní nestačili na Austrálii, přestože ještě ve třetí čtvrtině vedli o deset bodů. Hosté ale skóre otočili a poslední čtyři a půl minuty soupeři nedovolili jediný koš z pole.

"Myslím, že dnes to bylo lepší," citovala agentura AP trenéra USA Gregga Popoviche. "Jsme spolu jen chvíli, takže na řadě věcí ještě musíme pracovat. Ale v prvním poločase jsem bránili tak, jak jsme chtěli. Dobře jsme doskakovali, hráli v tempu a drželi míč. Po přestávce nám došly síly," dodal.

Basketbalisté USA zahájili přípravu na OH nečekanou porážkou s Nigérií

Američané prohráli dva zápasy po sobě teprve potřetí od roku 1992, kdy na olympiádě poprvé mohli startovat hráči z NBA. Dvě porážky za sebou tým USA zaznamenal zatím jen na mistrovstvích světa v roce 2002 a 2019. V prvním případě skončil šestý a ve druhém sedmý těsně za českou reprezentací.

Tři basketbalisté z širšího amerického výběru měli pozitivní testy na covid

"Není to poprvé, co jsem viděl americký tým hrát náročný zápas. Možná jsem ho neviděl prohrát dvakrát za sebou, ale už jsem viděl, že je soupeř dostal do úzkých," uvedl Damian Lillard, který byl s 22 body nejlepším střelcem USA. "Soupeři se zlepšují, jejich hráči se zlepšují, mají větší sebevědomí, ale hlavně nás chtějí nás porazit za každou cenu. A na palubovce je to rozhodně vidět," přidal.

"Abychom byli konkurenceschopní, musíme hrát v obraně na sto procent. Zejména proti tak silnému soupeři jako jsou Američané. A dnes to nebylo vůbec špatné. Měli jsme dobrou přechodovou fázi a proměňovali jsme jasné koše. Ale ještě máme před sebou dost práce, protože od nás čekám víc," přidal s 22 body nejlepší střelec Austrálie Patty Mills.

ČTK

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.