Opora Clippers Leonard je po operaci kolena

14. července 2021 17:17 - Los Angeles

Dvojnásobný šampion NBA Kawhi Leonard se podrobil operaci pravého kolena, v kterém si během play off natrhl přední zkřížený vaz. Třicetiletého basketbalistu čeká nejspíš dlouhá pauza. Podle Los Angeles Clippers lékaři zatím nestanovili žádný termín jeho předpokládaného návratu.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Leonard se zranil ve čtvrtém utkání druhého kola play off s Utahem. Clippers i bez něj sérii ovládli a vypadli následně ve finále Západní konference s Phoenixem v šesti zápasech.

Od předloňského příchodu je Leonard tahounem Clippers, s kterými uzavřel tříletou smlouvu na 103 milionů dolarů. Nyní by se měl rozhodnout, zda využije opci. Pokud ano, může podepsat s klubem smlouvu na další čtyři roky platnou od sezony 2022/23 na 181,5 milionu dolarů.

Orlando dá Mosleymu první šanci v roli hlavního trenéra v NBA

Tituly v NBA získal Leonard v roce 2014 se San Antoniem a předloni s Torontem. V obou případech byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem finálové série.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.