Přípravný zápas amerických basketbalistů s Austrálií byl preventivně zrušen

16. července 2021 07:13 - Las Vegas/Praha

Páteční přípravný zápas amerických basketbalistů s Austrálií v Las Vegas před olympijskými hrami v Tokiu byl z preventivních důvodů zrušen. K rozhodnutí došlo jen pár hodin poté, co kvůli opatřením proti šíření koronaviru vypadl z kádru vítězů posledních tří olympiád hvězdný rozehrávač Bradley Beal. Zástupci amerického svazu uvedli, že je potřeba být velmi opatrný.

 

John Locher, ČTK/AP

Mimo tým je momentálně kvůli koronavirovým opatřením také Jerami Grant z Detroitu, o jehož osudu směrem k olympiádě zatím není jasno. Trenér Gregg Popovich může za Beala povolat náhradu. V úvahu připadají Darius Garland z Clevelandu, Keldon Johnson ze San Antonia a Saddiq Bey z Detroitu.

Američané si v přípravě po prohrách s Nigérií a Austrálií připsali proti Argentině první výhru. Do turnaje vstoupí 25. července zápasem s Francií. O tři dny později je čeká Írán a s českým týmem se utkají 31. července.

Basketbalista Beal přijde kvůli koronavirovému protokolu o olympiádu

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.