Basketbalista Kříž prodloužil smlouvu s Nymburkem o další dva roky

17. července 2021 20:45

Basketbalista Martin Kříž prodloužil smlouvu s Nymburkem na další dvě sezony. Osmadvacetiletý pivot, který se aktuálně zotavuje ze zranění kolena, by měl v týmu českého mistra působit do roku 2023.

 

Profimedia.cz

"Martin je velký bojovník a v minulosti už ukázal, že se po vážném zranění dokáže dostat zpět do hry. Pro nás je Martin důležitý nejen na hřišti, ale i mimo hřiště, proto jsme se rozhodli nabídnout mu smlouvu, ačkoli to v podobných případech nebývá běžné a u málokoho bychom tak učinili," řekl sportovní ředitel Ladislav Sokolovský na klubovém webu.

Kříž je po dalším českém reprezentantovi Lukáši Palyzovi druhým hráčem v krátkém sledu který ve středočeském klubu prodloužil kontrakt. V Nymburce působí již od roku 2011 a získal za tu dobu osm domácích titulů.

Drama českých basketbalistů má dobrý konec

Urostlý pivot se zranil v dubnu a po květnové operaci kolena by se měl na palubovky vrátit až na podzim. "Přejeme mu, aby se plně uzdravil a byl nám i v příštích letech nápomocný na hřišti nejen svou bojovností," dodal Sokolovský.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.