Hlavní obsah

Drama českých basketbalistů má dobrý konec

17. 7. 2021 17:02

Strašák dnešní doby v podobě nákazy covid-19 zasáhl na startu závěrečné olympijské přípravy i české basketbalisty. Potvrzené pozitivní testy by znamenaly velkou komplikaci pro tým, který si senzačně po 41 letech vybojoval olympijskou letenku.

Foto: Chad Hipolito, ČTK/AP

Podezření na nákazu koronavirem mezi českými basketbalisty se naštěstí nepotvrdilo.Foto: Chad Hipolito, ČTK/AP

Článek

„Bylo to trochu dramatické, ale ne až tak, jak to vypadalo navenek,“ líčí manažer české reprezentace Michal Šob. Po středečním setkání v Praze tým ještě hrozící komplikace neprezentoval, ale nastaly už krátce po nástupu na týmový hotel.

„Měli jsme standardní proceduru, to znamená všichni měli antigenní test, který byl negativní a umožnil nám vstup do hotelu,“ líčí Šob. Pak proběhlo druhé kolo citlivějšími PCR testy.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený cz.basketball (@cz.basketball)

„U některých osob ten PCR vyšel nejednoznačný, takže v tu chvíli zůstávali na svých pokojích v samoizolaci, kterou jsme nařídili a čekali na výsledky dalších testů,“ popisuje týmový manažer. Mělo se jednat o tři blíže nespecifikované členy kádru.

Ten původně čítal dvanáct hráčů, kteří vybojovali postup v kanadské Victorii, ale trenér Ronen Ginzburg pro jistotu rozšířil tým o další čtyři reprezentanty.

Opakované testy už vyšly hráčům negativně a připojili se zpět k týmu. „Nebylo to nic příjemného, ale všichni to respektovali a chápali. Zaplaťpánbůh, že teď mají všichni test negativní,“ oddechl si Šob.

Podobné trable řešil také soupeř českých basketbalistů ve skupině tým USA, jemuž z kádru vypadl hvězdný rozehrávač Bradley Beal právě kvůli opatřením proti koronaviru.

První část české basketbalové reprezentace by se do Tokia měla přesunout v pondělí.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články