Basketbalisty Washingtonu bude trénovat syn klubové legendy Unseld Jr.

18. července 2021 09:51 - Washington

Basketbalisty Washingtonu bude trénovat Wes Unseld Jr., syn stejnojmenné klubové legendy. Ve Wizards už působil v letech 2005 až 2011 jako asistent. Nyní podepsal čtyřletou smlouvu a čeká ho premiéra v roli hlavního kouče v NBA.

 

twitter:@SportsCenter, Twitter

Devětačtyřicetiletý Unseld byl dosud asistentem trenéra v Denveru, předtím zastával stejnou pozici v Orlandu a Golden State. Na lavičce vystřídá Scotta Brookse, který ve Washingtonu skončil po pěti letech.

Washington trénoval také Unseldův otec, který loni zemřel v 74 letech. Koučem týmu byl v letech 1988 až 1994. Ve washingtonském mužstvu předtím zářil jako hráč a v roce 1978 mu pomohl vyhrát jediný titul.

Pětinásobný účastník Utkání hvězd NBA, který byl v roce 1988 uveden do basketbalové Síně slávy, stále drží několik klubových rekordů.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.