Živě

Americká basketbalistka přijde kvůli covidu o olympijskou premiéru turnaje 3x3

20. července 2021 16:05 - New York

Pozitivní test na koronavirus připravil americkou basketbalistku Katie Lou Samuelsonovou o olympijský start při premiéře basketbalu 3x3 pod pěti kruhy. Čtyřiadvacetiletá hráčka Seattlu si na sociálních sítích posteskla, že se nakazila, přestože je očkovaná.

 

Ben Margot, ČTK/AP

Informaci potvrdilo vedení týmu USA. V družstvu, které odcestuje do Japonska, Samuelsonovou nahradila Jackie Youngová. Tu v Tokiu čeká debut společně se Stefanií Dolsonovou, Allishou Grayovou a Kelsey Plumovou.

"O tom, že si zahraju na olympijských hrách, jsem snila už jako malá holka. Doufám, že se jednou vrátím a ten sen si splním," napsala Samuelsonová. "Nejvíc jsem zničená z toho, že jsem plně očkovaná a dodržovala jsem všechna preventivní opatření," dodala.

Češi hlásí z Tokia další problém: třetí případ nákazy koronavirem

Premiérový olympijský turnaj v trojkovém basketbalu se v Tokiu uskuteční od 24. do 28. července.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.