Živě

Při oslavách titulu basketbalistů Milwaukee byli postřeleni tři fanoušci

21. července 2021 15:37 - Milwaukee

Při nočních oslavách titulu šampionů basketbalové NBA došlo v centru Milwaukee ke dvěma přestřelkám, při nichž byli zraněni tři lidé. Podle informací amerických médií ale není nikdo z postřelených v ohrožení života.

Reuters

Fanoušci ve městě slavili mistrovský titul, který basketbalisté Bucks získali po 50 letech. Ve finálové sérii zdolali Phoenix 4:2 na zápasy, poslední duel vyhráli doma i díky 50 bodům řecké hvězdy Janise Adetokunba 105:98.

Při prvním incidentu utrpěl zranění dvaadvacetiletý mladík. Policie podezřelého zadržela. Při druhé střelbě, k níž došlo podle úřadů takřka současně na jiném místě, byla zraněna devatenáctiletá žena a dvaatřicetiletý muž. Jeden člověk skončil ve vazbě, po dalších podezřelých policie pátrá.

Adetokunbo zařídil 50 body druhý titul šampiona NBA pro Milwaukee

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.