Za Nymburk bude hrát poprvé Australan, pivot Gorjok Gak

23. července 2021 13:57 - Nymburk

Za basketbalisty Nymburka bude poprvé hrát Australan, mistrovský celek angažoval pivota Gorjoka Gaka. Čtyřiadvacetiletý 211 centimetrů vysoký podkošový hráč míří na první evropské angažmá po působení na amerických univerzitách a se Středočechy podepsal roční smlouvu s opcí.

 

twitter.com/basketnymburk

"V minulé sezoně (univerzitní ligy) NCAA měl skvělá čísla, navíc je u něj velký prostor ke zlepšení a může být ještě lepším hráčem, než jakým nyní je," uvedl na klubovém webu trenér Aleksander Sekulič. "Teď jde o to, aby se rychle adaptoval na evropský styl hry a mohl naplno rozvinout svůj potenciál," dodal.

Rodák ze Sydney, jehož rodiče pocházejí ze Súdánu, v minulé sezoně hrál za Kalifornskou baptistickou univerzitu a patřil k lídrům s průměry 13,5 bodu a 10,2 doskoku na utkání. Gak reprezentoval Austrálii na univerziádě v roce 2017, vrcholnému basketbalu se věnují i jeho dva bratři. Akoldah startoval na mistrovství světa do 19 let, Deng hraje v NCAA.

Gak je první novou zahraniční posilou nymburského celku pro nadcházející ročník. Druhá sezona v týmu čeká Američana Jerricka Hardinga a klub plánuje přivést ještě dva další cizince.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.