Rozehrávač Mills míří ze San Antonia za Durantem a spol. do Brooklynu

10. srpna 2021 19:01 - New York

Australská basketbalová hvězda Patty Mills bude hrát v NBA za Brooklyn. Bronzový olympijský medailista z Tokia a šampion zámořské ligy z roku 2014 bude působit v třetím klubu. Dvaatřicetiletý rozehrávač nyní po deseti sezonách opustil San Antonio, první dva roky strávil v Portlandu. V novém působišti podle médií podepsal dvouletou smlouvu s příjmem 12 milionů dolarů.

 

Eric Gay, ČTK/AP

V newyorském klubu Mills doplní Kevina Duranta, se kterým byl v Tokiu zařazen do All Star týmu olympijského turnaje, a další dva členy hvězdného tria Jamese Hardena a Kyrieho Irvinga. Hráč s téměř čtyřicetiprocentní střelbou z tříbodové vzdálenosti odehrál v NBA včetně play off 829 zápasů, z drtivé většiny jako náhradník, s průměrem 8,9 bodu na zápas v základní části. Na hrách v Tokiu byl s průměrem 23,3 bodu třetím nejlepším střelcem turnaje a dovedl Austrálii k historicky první olympijské medaili; v duelu o bronz proti Slovinsku nastřílel 42 bodů.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.