ČR - Japonsko 63:58 Basketbalové juniorky vyhrály na MS skupinu a jsou v osmifinále

10. srpna 2021 20:01 - Debrecín

České basketbalové juniorky postoupily na mistrovství světa v Debrecínu z prvního místa v základní skupině do osmifinále. V něm se ve středu utkají s Brazílií, která ještě na turnaji nevyhrála.

Český výběr trenérky Romany Ptáčkové ovládl vyrovnanou skupinu D po dnešním vítězství nad Japonskem 63:58. Do turnaje vstoupily mladé Češky kontumační výhrou nad Mali, jehož tým dorazil do dějiště šampionátu pozdě, a ve druhém utkání podlehly Kanadě 71:79.

Středeční soupeř českého týmu Brazílie prohrála v Maďarsku s Francií, Španělskem i Koreou. Vítěz z česko-brazilského souboje zůstane ve hře o medaile, poražený tým bude ještě bojovat o konečné 9.-16. místo.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.