Basketbalisty USK posílil střelec s téměř 30 body na zápas Mangas

1. září 2021 14:07 - Praha

Basketbalisty USK Praha posílil americký rozehrávač Kyle Mangas, jehož předchází pověst špičkového střelce. V poslední zámořské sezoně to dvaadvacetiletý Američan dokázal průměrem 29,5 bodu na zápas v dresu univerzity Indian Weslayan.

 

twitter @Random College Athletes

I v předchozích třech ročnících včetně nováčkovského byl lídrem, přispíval dvaceti a více body na zápas a už v předposledním roce se stal střeleckým rekordmanem školy. Během působení na univerzitě získal opakovaně ocenění pro nejlepšího hráče sezony v tamních soutěžích. V té minulé podpořil bodové statistiky i více než sedmi doskoky a pěti asistencemi na zápas.

"Hledali jsme po odchodu Michala Mareše typ hráče, který ho nahradí a zároveň bude mít bodový přínos. Kyle Mangas tímto typem hráče je. Střelec, který je schopen hrát s míčem a vytěžit maximum ze situace clony na míč," uvedl na klubovém webu manažer USK Petr Jachan.

Program, výsledky a tabulky volejbalového mistrovství Evropy

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.