Marc Gasol v Lakers skončil a chce se vrátit domů do Španělska

10. září 2021 22:27 - Los Angeles

Půl roku po starším bratrovi Pauovi zřejmě končí v NBA i Marc Gasol. Klub Los Angeles Lakers jej vyměnil do Memphisu, ale u Grizzlies šestatřicetiletý pivot nezůstane a chce si vyjednat návrat domů do Španělska. Pau Gasol se rozloučil s NBA po dvaceti letech v únoru a zamířil do Barcelony, aby se připravil na olympijský turnaj.

 

Twitter @wheatonbrando

Marc Gasol vyhrál předloni zámořskou ligu s Torontem a v hvězdném kádru Lakers strávil jedinou sezonu. Podle ESPN jej dnes klub vyměnil do Memphisu, kde strávil do roku 2019 jedenáct let. Lakers spolu s ním nabídli i volbu ve druhém kole draftu v roce 2024 a neupřesněnou částku. Za to získali práva na čínského basketbalistu Wang Če-lina.

Ve španělské reprezentaci bratři Gasolové ukončili kariéru v Tokiu po vyřazení z olympijských her. Marc je dvojnásobným mistrem světa i Evropy, z tří olympijských her má dvě stříbrné medaile.

Rozehrávač Krejčí podepsal v NBA kontrakt s Oklahomou

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.