Wiggins se nechal naočkovat a může hrát v NBA i domácí zápasy

4. října 2021 10:05

Hvězdný basketbalista Andrew Wiggins z Golden State se přece jen nechal očkovat proti koronaviru a bude moci hrát v NBA i domácí zápasy. O ně by bez vakcinace v nadcházející sezoně přišel vzhledem k místnímu nařízení v domovském městě jeho klubu San Franciscu, které vyžaduje alespoň jednu dávku pro povolení ke vstupu do hal při hromadných akcích.

 

Jeff Chiu, ČTK/AP

"Je očkovaný a další otázky k tomu nebudu komentovat," řekl trenér Warriors Steve Kerr novinářům po nedělním tréninku před cestou týmu do Portlandu k prvnímu přípravnému utkání na sezonu.

Šestadvacetiletý kanadský křídelní hráč, který se v roce 2014 stal díky volbě Clevelandu jedničkou draftu, očkování proti covidu-19 dlouhodobě odmítal z náboženských důvodů. Požádal vedení NBA o výjimku, to ji ale zamítlo. V zámořské lize čeká Wigginse osmá sezona, dosud za Minnesotu a Golden State odehrál 530 zápasů s průměrem přes 19 bodů na utkání.

Nymburští basketbalisté vyhráli i v Pardubicích, USK poprvé neuspěl

Očkování v NBA povinné není, ale hráče bez aplikované vakcíny čeká řada omezení. Lokální opatření v některých městech, jakým je vedle San Francisca i New York, zakazuje neočkovaným osobám přístup do hal při větších akcích.

Z dalších hvězd tak hrozí absence při domácích zápasech například Kyriemu Irvingovi z Brooklynu, bez vakcíny je pode médií v současnosti zhruba 40 basketbalistů. Povinnost očkování proti koronaviru odmítla hráčská asociace, platí ale pro rozhodčí, trenéry či členy realizačních týmů.

Sezona NBA začne 19. října, v neděli odstartovala zápasová příprava zahajovacím duelem mezi Los Angeles Lakers a Brooklynem (97:123).

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.