Basketbalista Irving může i bez očkování trénovat, domácí zápasy ale hrát nesmí

9. října 2021 12:31 - New York

Basketbalista Kyrie Irving se bude moci zapojit do tréninku s týmem Brooklyn Nets, přestože není očkován proti koronaviru. Pro domácí zápasy ale stále nebude k dispozici. Podle vyjádření newyorské radnice, která podmiňuje účast na všech shromážděních v uzavřených prostorách povinnou vakcinací, je totiž tréninkové centrum Nets v Brooklynu považováno za soukromou kancelářskou budovu a městské nařízení v ní neplatí.

 

Twitter@SLAMnewswire

Irving s týmem netrénoval od doby, kdy se Nets minulý týden vrátili z přípravného kempu v San Diegu. Dnes nebo v neděli by se mohl do tréninku opět zapojit, nad jeho nasazením v pondělním přípravném zápase na hřišti Philadelphie ale stále visí otazník.

Trenér Steve Nash se zatím k vývoji situace staví zdrženlivě. "Vypadá to, že bychom ho mohli vzít s sebou na venkovní zápas, ale nejsem si jist, že bude hrát. Týden jsme ho neviděli," konstatoval.

I nadále však platí, že domácí zápasy Irving bez očkování hrát nesmí. Nets zahájí sezonu 19. října v Milwaukee, první domácí duel v Barclays Center je na programu 24. října proti Charlotte.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.