Rubriky:

Běžkyně sobě

Za harašení zaplatil doživotím!

8. října 2018 08:26 - Ottawa

Téměř šedesátiletý bývalý kanadský olympionik Desai Williams zaplatil vysokou daň za své nevhodné chování označené jako sexuální harašení. Kanadská federace s ním učinila krátký proces a bývalý sprinter a trenér si tak už ve světě atletiky ani neškrtne. Agenturní zprávy neuvádějí, čeho konkrétně se měl Kanaďan dopustit, specifikují pouze to, že se v případě oběti jednalo o dospělou osobu.

 

Profimedia.cz

Bronzová medaile z olympiády v Los Angeles z roku 1984 a o dva roky později zlatá z her Commonwealthu, oboje za štafety 4x100 metrů. Ani to Williamse nezachránilo před noční můrou všech, kteří atletice věnovali celý život. Doživotní distanc bez možnosti jakkoli se účastnit nebo zapojit do akcí pořádaných Athletics Canada. Williams nesmí trénovat, závodit, zúčastňovat se jakýmkoli způsobem na akcích národní federace ani akcí jejích členů, klubů nebo zapojených asociací.

Sportovkyně zabojovala o holý život. Ranní ptáče málem skončilo v autě únosce

Williams se měl nevhodného chování dopustit v roli trenéra v roce 2010, kdy měl zneužít svého nadřízeného postavení vůči poškozené osobě. Případ byl nahlášen na začátku letošního roku a šetření bylo zahájeno v březnu.

„Nejvyšší prioritou Athletics Canada je vytváření a udržování zdravého, bezpečného a přátelského sportovního prostředí pro všechny atlety, trenéry, funkcionáře, dobrovolníky a zaměstnance," stojí mimo jiné v prohlášení národní federace, jak jej uvedl The Globe And Mail.

Williams trénoval také s klubem Scarborough Optimists Track Club, v němž se potkával i s kontroverzním Benem Johnsonem, diskvalifikovaným za doping a zbaveným rekordů i olympijské zlaté medaile. Sám Williams později přiznal, že bral zakázané látky zvyšující výkonnost.

boe, Sport.cz

Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce