Rubriky:

Běžkyně sobě

Babča triumfovala na nejdelší distanci

12. října 2018 07:28 - Chicago

Nedělní maraton v Chicagu uběhla i první olympijská vítězka v maratonu Joan Benoitová Samuelsonová, která triumfovala při premiéře žen v této disciplíně v roce 1984 v Los Angeles. V 61 letech dosáhla času 3:12:13. Nevydařil se jí plánovaný útok na světový rekord nad 60 let, ale svou kategorii vyhrála o více než dvacet minut.

 

Profimedia.cz

Loni se musela startu v Chicagu vzdát kvůli zranění kolena. Běžela jen doprovodný závod na pět kilometrů. "Před rokem jsem stěží uběhla pětku. Byla jsem odhodlaná se letos vrátit a zvládnout ho celý," uvedla v pondělí na webu televizní stanice NBC.

Když jsem ho viděla naposledy, byl mrtvý, říká účastnice závodu

Samuelsonová je jednou z nejuznávanějších amerických maratonkyň. Vedle olympijského zlata dvakrát vyhrála maraton v Bostonu a v roce 1985 triumfovala v Chicagu v tehdejším americkém rekordu 2:21:21.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Loved chatting with two running legends at the @chimarathon! Greg Meyer and Joan Benoit Samuelson

Příspěvek sdílený Maranda (@marandatv),Říj 6, 2018 v 7:29 PDT

Joan Benoit Samuelsonová stojí uprostřed.

V neděli běžela první maraton jako šedesátnice a chtěla zaútočit na rekord této věkové kategorie 3:01:30. To jí nevyšlo, ale užila si emotivní doběh se svou dcerou Abby. "Vrátíme se, protože obě chceme společně doběhnout pod tři hodiny. Byl to těžký den, ale dokončila jsem a cítím se dobře, takže to byl krok správným směrem," doplnila Samuelsonová.

V kategorii od 55 do 59 let je držitelkou nejrychlejšího času díky výkonu 2:50:33 z Bostonu 2013. Jednalo se o ročník, který poznamenal bombový útok v cílové rovince při doběhu pomalejších účastníků.

ČTK

Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce