Rubriky:

Běžkyně sobě

Vlasy a jejich úprava. Téma, které ženy nikdy neopouští

18. března 2015 12:06 - Praha

Jednou se kdosi Emila Zátopka zeptal, proč má při běhu tak urputný výraz. A on odpověděl: „Zkuste běžet pět kilometrů a vypadat u toho dobře.“ Jenže ženy běžkyně dobře vypadat chtějí. Upoutat mohou třeba i účesem.

 

RunCzech

Atletky potřebují účes, který je pohodlný, jednoduše se upravuje a zároveň dokáže udržet vlasy pohromadě. Ale jaký zvolit? Krátké vlasy, nebo dlouhé? Začněme těmi dlouhými.

Třeba olympijská šampiónka v běhu na 400 metrů Sanya Richardsová - Rossová má mnoho zkušeností s vlasovým stylingem. Aby své vlasy udržela mimo obličej, splete si například copánek z předních vlasů. Ten začíná na jedné straně u spánku a končí na straně druhé.

I švédská výškařka Emma Greenová ví, jak udržet své vlasy při závodech mimo hru. Její copánkový účes je zároveň velmi stylový.

Poletující vlasy kolem hlavy mohou při sportu překážet. Základem je tedy dostat vlasy pryč z obličeje. Některým ženám postačí obyčejný culík, ty parádivější z nás zvládají i takzvané zaplétání – a to může být buď jednoduché, nebo francouzské.

Vysoký culík s omotaným pramínkem

Vysoký culík si mohou dovolit ženy s lehčími vlasy, jinak hrozí, že se vám gumička bude při pohybu sesouvat. Culík obmotejte pramínkem vlasů kolem gumičky a sepněte pinetkou pod culíkem.

Zaplétaný francouzský cop

Vede například od spánku kolem hlavy, vypadá zajímavě, ale předně má i spoustu praktických výhod. Nepolezou vám vlasy do obličeje, nikde vás nebudou lechtat, ani tahat v culíku. Zaplétaných francouzských copů existuje celá řada.

Drdol

Pokud se po cvičení chystáte ještě někam vyrazit, vsaďte na vysoký drdol. Vlasy se v něm zašpiní nejméně. Po běhání je můžete rozpustit, načechrat a vyrazit ven.

Krátké vlasy

Účes z krátkých vlasů je praktický – rychle suchý a tvarově téměř stabilní. Krátké vlasy v sobě navíc mají kombinaci sexappealu a sportovní elegance. Nejsou ale pro každého, sluší hlavně ženám se souměrnou tváří, přitahují totiž pozornost k nedostatkům, jako je třeba velký nos. Krátké vlasy jsou přece jen i trochu nepraktické – častěji musíte běhat i za svým kadeřníkem.

Sportovní účesy – Tipy & triky

Nepoužívejte gumičky s kovovými částmi. Ty by mohly vést k poškození a zničení vlasů.

Vhodná je velká gumička jako čelenka ke stažení vlasů kolem celého obličeje. Taková čelenka nejen že podrží vaše vlasy na místě, ale také může být barevnou a zajímavou součástí vašeho outfitu.

Učešte vlasy dozadu z čela do trendy patky, aby vás vlasy neobtěžovaly a nebránily vám v koncentraci. Ofina se může sepnout dozadu nebo rozdělit na strany, kde se připevní sponkami nebo klipsy.

Markéta Lyachová, Sport.cz

Řešíte vlasy při běhání?


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce