Rubriky:

Běhání

Běžkyně, která okouzluje svět. Dáma ve 103 letech láme světové rekordy

23. června 2019 06:56 - Albuquerque/Praha

Slyšeli jste už někdy o Julii Hawkinsové? Pokud ne, zbystřete. Tato dáma je totiž ve svých 103 letech světovou běžeckou rekordmankou a zároveň živoucím důkazem toho, že nic není nemožné. Během Seniorských her v Novém Mexiku v tomto týdnu startovala v kategorii žen nad 100 let hned ve dvou závodech - na 50 a 100 metrů. Oba vyhrála a svět udivuje svou pohyblivostí a rychlostí.

Reuters

Julia Hawkinsová má přezdívku Hurikán. A není tomu tak jen pro nic za nic. Bývalá učitelka začala běhat ve 101 letech a láme rekordy, třeba před dvěma lety se stala držitelkou světového rekordu ve své věkové kategorii, když 100 metrů uběhla za méně než 40 vteřin.

Sama Hawkinsová tvrdí, že trénuje na své zahradě v Louisianě. Plánuje ještě pár rekordů překonat a chce být inspirací i ostatním lidem v pokročilém věku. „Doufám, že je inspiruji, aby byli zdraví a aby si uvědomili, že tohle všechno mohou dělat i ve vyšším věku," říká dáma, nad kterou žasne celý svět.

bak, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..