Rubriky:

Běhání

Tragická smrt. Sedmdesátiletý maratonec spáchal sebevraždu poté, co byl nařčen z podvádění

11. července 2019 07:58 - Los Angeles/Praha

Byl za hrdinu. Letošní maraton v Los Angeles dokončil sedmdesátiletý Frank Meza za 2 hodiny, 53 minut a 10 vteřin, čímž by vytvořil světový rekord pro svoji věkovou skupinu. Jenže gratulace se brzy změnily v otázky. Běžec byl nařčen z podvádění a tři měsíce po závodu došlo i k závodníkově diskvalifikaci. Navíc má kauza i své smutné pokračování. Meza byl totiž kvůli údajnému podvádění hojně propírán, což podle všeho neunesl a spáchal sebevraždu. Informaci přinesl BuzzFeedNews.com

 

Twitter

Po skvělém Mezově času v Los Angeles se začalo se hovořit o tom, že takového výkonu nemohl dosáhnout férovou cestou. Na fóru jedné běžecké stránky se objevily spekulace, že muž byl z podvádění podezřelý už v minulosti. Jeden z uživatelů pak přišel s tvrzením, že běžec se měl za poslední dekádu zlepšit hned o deset minut, což je podezřelé, protože lidé v tomto věku obvykle zpomalují a 10 minut je opravdu velké zlepšení.

Celé kauzy se pak chytil Derek Murphy, bloger, který se zabývá kauzami možného podvádění běžců během maratonů i jiných závodů. Ten o Mezovi napsal devět příspěvků, v nichž ho obvinil třeba z toho, že si během závodu pomáhal jízdou na kole.

Sám Meza své zlepšení vysvětlit nedokázal, ale všechna obvinění popřel. „Nechápu to ani já. Nevím, co mám dělat. Běhám od čtrnácti," řekl s tím, že je ochoten běžet další maraton a očistit své jméno.

Na to ale už nedojde. Ke konci června totiž organizátoři losangelského maratonu běžce diskvalifikovali s tím, že „porušil několik pravidel závodu" a celý příběh dostal o pár dní později bohužel i tragický konec. Frank Meza byl začátkem července nalezen mrtvý, podle koronera spáchal sebevraždu.

Jak vdova po Mezovi, tak i jeho dcera se shodly, že za jeho tragickým činem stojí obvinění z podvádění. „Byl tak zničený, že tomu lidi vůbec mohli věřit," řekla CNN běžcova dcera Lorena.

Následkem této události byl blog Murphyho dočasně uzavřen. Sám jeho autor v prohlášení uvedl, že je běžcovou smrtí „hluboce zarmoucen".

bak, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..